Plakati pričalice u 5.b razredu

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 14. 2. 2019.

Ovih dana na satu lektire bilo nam je vrlo zabavno. Obrađivali smo knjigu Zabranjena vrata koju je napisao Zlatko Krilić. Svaki učenik odabrao je jedan lik te ga obradio putem „plakata pričalice“. Tako smo ispričali priče likova iz odlične i zanimljive knjige, zamislili se u njihovoj ulozi i osjetili proživljene događaje kao da smo sami sudjelovali u njima. Zabranjena vrata, zabranjene ljubavi, zabranjeni doživljaji i zabranjeni osjećaji – tema koja baš odgovara ovom valentinovskom ozračju!
                                                                Mihaela Gadanec i Ria Mikulan, 5.b