Dan otvorenih vrata

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 23. 5. 2018.

Dan škole ove je godine bio doista poseban i drugačiji. Ove smo ga godine po prvi put organizirali kao Dan otvorenih vrata te su svi zainteresirani mještani i roditelji mogli doći i prošetati školom, razgledati te sudjelovati na radionicama i u programu koji smo pripremili za tu prigodu. Cijele školske godine učenici naše škole radili su na projektu „Stari alati i zanati, kućna radinost“ te su imali priliku svoje radove izložiti u holu škole.  Tom su prigodom  bile organizirane radionice u duhu tradicije i zanata: radionica pletenja komušinom, radionica pletenja šibom, radionica izrađivanja cvijeća od krep papira, radionica ukrašavanja stolnjaka, radionica izrade čizama i tradicijskih keksa licitara, radionica izrade slika od slame i radionica izrade stripa. Radionice su također bile otvorenog tipa i svatko je mogao doći i priključiti se, a nakon održanih radionica svečanim programom proslavili smo 60 godina postojanja Učeničke zadruge Pupoljak i 150 godina od osnivanja prve čitaonice u Donjoj Dubravi. Učenička zadruga predstavljena je videouratkom i prezentacijom projekta Ceker budućnosti, a rođendan čitanja obilježen je zidnim novinama i kratkom prezentacijom.
Vjerujemo da će učenici naše škole i dalje ponosno čuvati tradiciju i razvijati ljubav prema knjizi i čitanju!