Završnica projekta Riječ dana

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 28. 2. 2018.

Školsko natjecanje pod nazivom Skup pamtitelja riječi kao završnica projekta Riječ dana u Osnovnoj školi Donja Dubrava održano je u utorak, 27. veljače 2018. godine s početkom u 13 sati.  Natjecanju je pristupilo ukupno 15 natjecatelja i to 12 u kategoriji 5. i 6. razreda i 3 u kategoriji 7. i 8. razreda.
Učenici su se za ovo natjecanje trebali prijaviti do 15. veljače školskoj knjižničarski te su potom dobili popis izvučenih riječi koje su  trebali naučiti za natjecanje. Na natjecanju su ih nadzirali učenici 8. razreda koji su ujedno i provjeravali točnost odgovora, a cjelokupno natjecanje nadgledalo je tročlano povjerenstvo kojeg su činile učiteljica hrvatskoga jezika Renata Dolenec, učiteljica povijesti Renata Heric i školska knjižničarka Suzana Karloci Kvakan.

Natjecanje se odvijalo u tri eliminacijska kruga, a na kraju je bilo potrebno provesti i dodatno ispitivanje radi dodjeljivanja 2. i 3. mjesta u kategoriji 5. i 6 . razreda. Bilo je neizvjesno i napeto do samog kraja. U završnom krugu natjecatelji  su izvlačili riječi s popisa, a njihov je zadatak bio da što točnije objasne njihovo značenje. Učenici su doista bili izvrsno pripremljeni pa su sitnice odlučivale o njihovom poretku. Nakon zabavnog i edukativnog natjecanja, dobili smo naše pamtiteljice riječi u obje kategorije, učenicu Martinu Šestak u kategoriji 5. i 6. razreda i učenicu Karlu Čmrlec u kategoriji 7. i 8. razreda.
Svim učenicima koji su sudjelovali na natjecanju dodijeljene su prigodne nagrade i pohvalnice, a najboljima knjige i diplome.
Čestitke pobjednicama i želimo im puno uspjeha u daljnjem natjecanju  na Velikom skupu pamtitelja riječi koji će se održati 11. travnja 2018. godine u Zagrebu.
Konačni poredak svih natjecatelja pogledajte pod opširnije, a više o samom projektu možete vidjeti na poveznici https://www.skolskiportal.hr/teme/rijec-dana/

Pojedinačni poredak:
5. i 6. razredi