U sklonište za životinje „Prijatelji“ Čakovec

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 13. 10. 2017.

Za one koji još ne znaju, sklonište za životinje “PRIJATELJI” u Čakovcu djeluje od 2001. godine sa svrhom zaštite, zbrinjavanja i udomljavanja napuštenih životinja na području cijele Međimurske županije. Njihova je misija potaknuti ljude da razmišljaju o svom odnosu prema životinjama i da se pridruže ispunjenju navedenih ciljeva. Povodom Svjetskog dana za zaštitu životinja koji se obilježava 4. listopada, učenici 3.b razreda Područne škole Donji Vidovec sa svojom su učiteljicom Viktorijom Ribić prikupljali namirnice koje su potom osobno dostavili u azil. Začudilo ih je što se u azilu trenutno nalazi 400 pasa koji čekaju svoje udomitelje i što je zapravo tako puno zapuštenih kućnih ljubimaca. Za slučaj da ste i vi među zainteresiranima za donacije pod opširnije možete pogledati popis stvari koje su im u azilu potrebne.