Terenska nastava 5.,6. i 8. razreda

Autor: Mihaela Martinčić, 3. 11. 2013.

Ove školske godine učenici 5., 6. i 8. razreda naše škole u sklopu terenske nastave posjetili su Smiljan, rodno mjesto velikog znanstvenika Nikole Tesle, i Nacionalni park Plitvička jezera. Na put su autobusima krenuli u jutarnjim satima 16.listopada 2013.godine. Najprije su posjetili Smiljan, malo mjesto pored Gospića, u kojem se rodio Nikola Tesla.
Više o svemu pročitajte pod opširnije.

U njegovoj rodnoj kući razgledali su muzej sa svim njegovim poznatim izumima, vidjeli su i prozor s kojeg je skakao kišobranom da bi naučio letjeti, a u Multimedijalnom centru pogledali su film o njegovom životu i izumima.
Iako se svaki čas s neba mogla spustiti kiša, poslužilo ih je lijepo vrijeme pa im je u Nacionalnom parku, u koji su se uputili puni dojmova o velikom Tesli, cijelo vrijeme razgleda sjalo prekrasno jesensko sunce. Plitvice su ih oduševile – slapovi ,brzaci, ribice,šaš. Jesen je obojila prirodu prekrasnim bojama, što su posebice mogli primijetiti vozeći se brodom.
Mnogo toga su naučili, nešto i ponovili pa im je na putu kući bio potreban i odmor s kratkim zaustavljanjem u Karlovcu, u McDonald'su. Siti, zadovoljni i malčice pametniji u pola deset sati vratili su se svojim kućama.
                                                                                        Marijeta Bogomolec