Višednevna ekskurzija učenika sedmih razreda

Autor: Mihaela Martinčić, Anica Benjak, 3. 7. 2013.

Učenici sedmih razreda ove su godine bili na višednevnoj ekskurziji  u Pakoštanima. Prekrasno mjesto ugostilo ih je od 26. do 30.lipnja. Smješteni su bili u hotelu Marin. Vrijeme ih baš i nije poslužilo, kupali su se svega dva dana, ali su zato upoznali mnoge znamenitosti Lijepe naše.

Više o "maturalcu" pročitajte i pogledajte pod opširnije.

Već prvi dan posjetili su Vransko jezero, park prirode smješten uz same Pakoštane, gdje su na poučnoj stazi upoznali stanište mnogih ptica vodarica. Od gradova, posjetili su Biograd, Šibenik s poznatom šibenskom katedralom, Nin s najmanjom katedralom na svijetu i kipom sv.Grgura Ninskog (kojeg su svi za sreću uhvatili za palac) i Zadar, u kojem su vidjeli crkvu sv.Stošije, crkvu sv.Donata, Morske orgulje i prekrasan Pozdrav Suncu. U Nacionalnom parku Krka, osim prekrasnih slapova, vidjeli su i Jarugu, prvu hidroelektranu u Hrvatskoj  te kako se nekad pralo rublje, kovalo željezo i kako je izgledala nekadašnja kuhinja. Najviše će im u sjećanju ostati Sokolarski centar u Šibeniku gdje se nekoliko ljudi brine o bolesnim i ranjenim pticama, a o njima im je na vrlo duhovit način govorio sam voditelj centra. Odlično su se zabavili i puno toga novoga naučili, a neki se i zaljubili. Na kraju puta zaključili su da im ni deset dana ovakve zabave ne bi bilo dosta i da sve što je lijepo, kratko traje.

Razrednice: Anica Benjak i Renata Dolenec