Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2011.

Autor: Mladen Žerjav, 7. 10. 2011.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja posvećen je Grigoru Vitezu te se organizira u čast 100. obljentice njegova rođenja, kao dio programa Mjeseca hrvatske knjige 2011. Kviz je namijenjen djeci (učenicima osnovnih škola) koja će ga rješavati u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske te djeci iz dijaspore. Za rješavanje kviza klikni ovdje.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja organizira se u Mjesecu hrvatske knjige, a rješavaju ga djeca u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske i djeca iz dijaspore.
Čitaj, rješavaj zagonetke i odgovaraj na pitanja tako da izabereš jedan od ponuđenih odgovora.
Kviz možeš po volji rješavati sve dok ga ne zaključiš i odlučiš poslati. Dobro se pripremi i ispunjavaj pažljivo jer kviz možeš poslati samo jedanput.
Kviz možeš poslati s bilo kojeg računala, no obavezno navedi ime narodne ili školske knjižnice kako bi mogao/mogla sudjelovati u izvlačenju. Upitnici u kojima nije navedeno ime  knjižnice neće biti uključeni u proces izvlačenja pobjednika. Obrati se za pomoć svom knjižničaru.
Upitnici se šalju najkasnije do 25.10.2011.

Izbor i objava pobjednika

Svi točno popunjeni upitnici  s navednim nazivom narodne ili školske knjižnice bit će uključeni u izvlačenje koje će biti organizirano krajem listopada 2011. u Hrvatskom centru za dječju knjigu, tijekom Mjeseca hrvatske knjige. Iz svake narodne i školske knjižnice izvlači se jedan pobjednik. Obavijesti o pobjednicima bit će objavljene 2. studenoga na web adresi : http://www.kgz.hr/default.aspx?id=1621

Obavijesti o pobjednicima bit će moguće dobiti i na telefonskom broju Odjela za djecu i mladež: 01 4694-370

Podaci koji se upisuju u upitnik:

Škola: Osnovna škola Donja Dubrava

E-mail:os-donja-dubrava-001@skole.t-com.hr