,,Max sucht den Superstar''

Autor: Mihaela Martinčić, 29. 5. 2013.

Učenice 8.b razreda Melani Habjan, Dorotea Kranjec, Ana Mičić i Kristina Nestić predstavljale su u  srijedu, 8. svibnja 2013. godine našu školu na međunarodnom talent natjecanju na njemačkom jeziku ,,Max sucht den Superstar''.  Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani OŠ Cestica u Varaždinskoj županiji. Za ovaj uspješan nastup pripremala ih je učiteljica njemačkog jezika Valentina Jambrešić. Više o natjecanju pročitajte pod opširnije.

Sudjelovali su učenici osnovnih škola iz Varaždinske i Međimurske županije te škola s područja Republike Slovenije i Bosne i Hercegovine. Cilj projekta bio je popularizacija njemačkog jezika, jačanje samopouzdanja pri njegovoj upotrebi te stjecanje novih kontakata. Između mnoštva dobro uvježbanih točaka, naše su se djevojke istaknule svojom izvedbom Cup songa na njemačkom jeziku. Učenice su bile oduševljene cjelokupnim boravkom u Cestici te se nadamo da će škola i sljedećih godina imati svoje predstavnike na ovom natjecanju. Cup song auf Deutsch moći ćete vidjeti na priredbi povodom Dana škole 31. svibnja 2013.