Europski dan jezika

Autor: Mladen Žerjav, 27. 9. 2011.

U ponedjeljak, 26. rujna u našoj smo školi obilježili Europski dan jezika. Ovaj važan dan, koji se odlukom Vijeća Europe obilježava već deseti put, ima za cilj promicati svijest o važnosti učenja jezika, potaknuti ljude na prihvaćanje, toleranciju i uzajamno razumijevanje te očuvati bogatu jezičnu raznolikost Europe. Galerija slika...

Učenici osmih razreda na satovima engleskog jezika provodili su različite aktivnosti povodom Europskog dana jezika. Uz vodstvo svoje učiteljice engleskog jezika Gordane Kobasić, osmaši su osnovne informacije o ovom danu prezentirali u holu škole i ostalim učenicima, učiteljima i djelatnicima škole. Nakon kratke prezentacije uslijedio je kviz u kojem nam je odmah postalo jasno zašto je dobro poznavati što više stranih jezika. Naime, svaki točan odgovor donio je nekome čokoladnu nagradu! Zapamtite i vi: Vrijediš onoliko koliko jezika poznaješ!

Izvor: Gordana Kobasić