Osnovna škola Donja Dubrava

OPĆE VIJESTI

Treće mjesto za stolnotenisačice

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 15. 12. 2022.

U srijedu 14.12.2022. godine učenice naše škole Veronika Žinić, Dina Štefić, Dorotea Horvat i Tena Brljak sudjelovale su na Županijskom finalnom natjecanju u stolnom tenisu kojem je domaćin bila III. OŠ Čakovec. Uz domaćine i naše ekipe natjecale su se još učenice iz Kotoribe, Preloga i Šenkovca.

Po ulasku u dvoranu vidjelo se da smo najmlađa ekipa, a kada je natjecanje počelo, da smo najsrčanija, najglasnija i najborbenija ekipa. Ta borbenost je ekipu nagradila osvajanjem 3. mjesta.
Učenice su bile podijeljene u 2 grupe. Svoj prvi susret su igrale protiv OŠ Prelog čije su učenice starije i iskusnije pa su nas pobijedile s 3:0 i ušle u finale.
U drugoj grupi bile su 3 ekipe, a prvo mjesto i plasman u finale izborile su učenice iz Kotoribe, dok je drugoplasirana ekipa OŠ Šenkovca bila naš protivnik u borbi za 3. mjesto. Susret je počeo pobjedom Dine Štefić s 3:1 u setovima. Drugi bod je ekipi donijela Veronika Žinić pobijedivši 3:2 znatno stariju suparnicu. Treći meč je igrala Tena Brljak kojoj je ovo, kao i Dorotei Horvat, bilo prvo stolnotenisko natjecanje. Tena je meč izgubila 1:3. Nakon nje ponovno je igrala Veronika Žinić i pobjedom od 3:2 donijela treći bod i pobjedu ekipi. Veronika je bila najmlađa sudionica turnira, a osvajanjem ove medalje postala je i najmlađa članica ŠSD Drava koja je osvojila medalju u konkurenciji 7. i 8. razreda.