Prvi krug natjecanja u futsalu

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 13. 12. 2022.

OŠ Kotoriba bila je  9.12.2022. godine domaćin  1. kruga Županijskog  natjecanja u futsalu za  učenike 7. i 8. razreda. Sudjelovalo je 5 ekipa ( OŠ Kotoriba, OŠ Goričan, OŠ Domašinec, OŠ Orehovica te OŠ Donja Dubrava).
Nakon ždrijebanja formirane su 2 grupe. Naša ekipa je najprije snage odmjerila s ekipom domaćina. Nakon 30 minuta igre bilo je 2:2, ali je boljim izvođenjem penala pobjeda na kraju pripala našoj ekipi. Utakmica protiv vršnjaka iz Orehovice također je završila 2:2, ali su se oni zahvaljujući pobjedi protiv Kotoribe plasirali u finale dok su naši učenici igrali za 3. mjesto.
Protivnik nam je bila OŠ Domašinec. U toj utakmici igrali su i mlađi učenici te su uz pomoć starijih prijatelja izborili neriješen rezultat 1:1. Konačnog pobjednika su ponovno odlučivali penali, ali ovaj put je raspucavanje završilo u korist protivnika.
Natjecanje je bilo jako izjednačeno, a sve ekipe su igrale brzi nogomet s puno lijepih poteza u napadu i odličnih obrana vratara.
Konačan poredak  je bio:
1. OŠ Domašinec
2. OŠ Goričan
3. OŠ Domašinec
4. OŠ Donja Dubrava
5. OŠ Kotoriba
Ekipu našeg Školskog sportskog društva „Drava“ na natjecanju su  predstavljali :
Bartol Fabić, Vito Kuzmić, Luka Lukša, Deni Matulin, Borna Ostrugnjaj, Nathaniel Matulin, Karlo Lukša, Gabriel Zvošec, Mihael Štefić, Luka Cenko.