Međunarodno natjecanje Dabar

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Marina Vadas, 12. 12. 2022.

I ove školske godine učenici naše škole uključili su se na Međunarodno natjecanje Dabar kojim se promiče informatika i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima.
Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji.

Na natjecanju su sudjelovali učenici polaznici informatičke grupe (Mali informatičari: 2.a i b razred), polaznici DOD-a iz informatike (3.a i b razred) te polaznici DOD-a iz matematike (4.a razred). Sudjelovao je ukupno 31 učenik,  a natjecanje je trajalo u periodu od 7. do 11. studenoga 2022. godine.
Ponosni smo na naše učenice koje su se svojim znanjem plasirale među 10% najboljih učenika na natjecanju - Jelena Žerjav iz 2.b razreda, Naomi Horvat iz 3.a razreda i Rea Horvat iz 4.a razreda.
Čestitamo svima na sudjelovanju i želimo im da i nadalje ostvaruju vrhunske rezultate.