Da se ne zaboravi ...

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 22. 11. 2022.

U petak, 18. studenoga prisjetili smo se žrtava Domovinskog rata, žrtve Vukovara i Škabrnje. Tim povodom, tijekom tjedna, na satovima povijesti govorili smo o najtežim danima hrvatske povijesti i prisjetili se godina u kojima se stvarala samostalna država. Godine stvaranja Hrvatske obilježene su stradanjima ljudi u Domovinskom ratu i razaranjem naših gradova i sela koji su se do posljednjeg trenutka hrabro odupirali snažnijem neprijatelju. Dostojanstveno, paljenjem svijeća u centru Donje Dubrave i Donjeg Vidovca, zajedno s našim braniteljima, na sam praznik odali smo počast svim poginulima u Domovinskom ratu, a posebno stradalima u Vukovaru i Škabrnji koji su se 1991. godine borili za slobodu samostalne Hrvatske. Iako je od tih najtežih dana hrvatske povijesti prošlo više od trideset godina, ne smijemo zaboraviti sve one koji su po cijenu vlastitog života branili okupirane gradove i sela kako bismo mi danas živjeli u slobodi i miru.