Gost književnik – Krunoslav Mikulan

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 19. 10. 2022.

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, u našoj smo školi ugostili poznatog autora pustolovnih dječjih romana Krunoslava Mikulana.
Nijedna se druga škola domaćin ne može podičiti činjenicom da je upravo u našem mjestu gost književnik imao baku koja mu je u najranijem djetinjstvu usadila ljubav prema pričama, legendama i mitologiji koju je vrlo uspješno pretočio u svoje knjige, kao što je to slučaj s našim današnjim gostom.

I u našoj se knjižnici mogu posuditi njegovi do sada izdani romani Zmaj ispod starog grada, Škola u opasnosti i Pekinezer Princ u službi Njezina Veličanstva o kojima smo na susretu mogli čuti mnoštvo zanimljivosti i anegdota. Svojim predstavljanjem  autor je zainteresirao učenike na čitanje i potaknuo ih na postavljanje brojnih pitanja na koja im je rado redom odgovarao. Dotaknuo se teme mitologije za koju smatra da nije u dovoljnoj mjeri zastupljena u književnim dijelima i najavio da će je upravo on ispreplitati kroz radnju svih osam romana koje u ovom serijalu planira objaviti. A mi ih već sad s velikim nestrpljenjem iščekujemo.

Ove je školske godine objavljen roman Pekinezer Princ koji se čita na ovogodišnjem nacionalnom natjecanju za poticanje kreativnosti i čitanja „Čitanjem do zvijezda“ te su naši natjecatelji mogli saznati zanimljivosti o knjizi od samog autora.
Književni susret bio je namijenjen učenicima sedmih razreda i učenicima polaznicima izvannastavne aktivnosti „Čitanjem do zvijezda“, a vrijeme druženja uz izvrsnog autora i fantastične knjige prebrzo je prošlo jer tema za razgovor nije nedostajalo.

Nakon „službenog“ dijela, naše su novinarke Ramona i Nesa imale priliku odraditi intervju u školskoj knjižnici, a koje im je sve tajne književnik otkrio, objavit ćemo uskoro!