Obilježen Hrvatski olimpijski dan

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 14. 9. 2022.

U srijedu, 14. rujna 2022. godine naš je nastavni dan započeo uz pjesmu i ples. Jutarnjom tjelovježbom svi učenici škole uključili su se u obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana.
Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, a posvećen datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora 10. rujna 1991. godine. Obilježavanjem tog dana promiče se važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao ključne sastavnice olimpijskog djelovanja.