Akcija prikupljanja starog papira

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 13. 9. 2022.

Na parkiralištu Osnovne škole Donja Dubrava od petka, 16. rujna 2022. godine do ponedjeljka, 19. rujna 2022. godine bit će postavljen kontejner za prikupljanje starog papira. Cilj ove akcije je motivacija i edukacija najmlađih o dobrobiti sakupljanja starog papira kao i zaštita šuma jer se prikupljenom jednom tonom papira od rušenja spasi 20 stabala. Poznato je da je papir sirovina koja se reciklira i na taj se način vraća u svakodnevnu upotrebu čime štedimo energiju, čuvamo šume i utječemo na značajno smanjenje onečišćenja vode i zraka.

Ovim putem pozivamo vas da se uključite u akciju i doprinesete očuvanju šuma za zeleniju budućnost!