Otvorena Mala slobodna knjižnica

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 9. 9. 2022.

Povodom Međunarodnog dana pismenosti u dvorištu naše škole otvorena je Mala slobodna knjižnica. Postavljanjem kućice za knjige, u dvorištu škole, učenici škole, a i slučajni prolaznici moći će uzeti, posuditi, vratiti ili zamijeniti knjige. Uz kućicu planirane su i razne dodatne aktivnosti poput čitateljskih izazova, kalendara i pričaonica kojima će se uveseljavati djecu i odrasle na otvorenom kroz cijelu školsku godinu.
Knjige iz kućice mogu se slobodno uzeti, pročitati  i vratiti u bilo koje doba dana ili noći jer kućica je uvijek otvorena. U malu slobodnu knjižnicu također se mogu donirati ili darovati knjige kako bi ih pročitao što veći broj korisnika.

Osnovna namjena projekta je promicanje ljubavi prema knjizi i čitanju i osjećaj zajedništva u našoj školi i našem mjestu, a našu malu knjižnicu možete pronaći i na interaktivnoj karti Malih slobodnih knjižnica Hrvatske.