11.veljače – Dan europskog broja 112

Autor: Mihaela Martinčić, 11. 2. 2022.

11.veljače obilježava se Dan europskog broja 112. Svrha uvođenja jedinstvenog europskog broja za hitne službe 112 je pružiti jednostavan, jednak, siguran i učinkovit pristup hitnim službama svim građanima Unije, osobito onima koji putuju između država unutar Unije.

U Republici Hrvatskoj jedinstveni europski broj za hitne službe 112. uveden je 11. veljače 2005. godine. Značajke i prednosti broja 112:

Dostupan je 24 sata dnevno, svih 365 dana u godini, a pozivi su besplatni

Pozivom na broj 112 može se dobiti pomoć bilo koje hitne službe: policije, vatrogasaca, hitne medicinske službe, gorske službe spašavanja, službe traganja i spašavanja na moru, inspekcije ili komunalne službe te udruga građana koja na temelju svoje djelatnosti i sposobnosti sudjeluje u aktivnostima sustava civilne zaštite, kao što su lovci, ronioci, pčelari i drugi.

U nastavku se nalazi brošura kojju možete pogledati i otvoriti klikom na sliku.