Učim i pomažem

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 11. 10. 2021.

U sklopu razrednog projekta „Tragom Mate Lovraka“  koji se u našoj školi provodi u 4.a razredu u suradnji sa školskom knjižničarkom, učenici su odlučili sami uštedjeti za odlazak u selo Mate Lovraka - u Veliki Grđevac. Štede na način da sakupljaju plastične boce i limenke, a prikupljeni novac od prodanih boca stavljaju u razrednu blagajnu. U prikupljanju boca pomažu im i obitelj i susjedi kao i učiteljica i školska knjižničarka.

S obzirom da se boce prikupljaju bez čepova, odlučili su zasebno prikupljati čepove i priključiti se akciji „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“ kako bi pomogli djeci oboljeloj od leukemije i limfoma.
Ponosni smo na njihovu humanost i dobrotu, a kako projekt traje tijekom cijele nastavne godine i vjerujemo da će zadane ciljeve ostvariti!