Papir nije smeće

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 31. 5. 2021.

Učenici naše škole i ove su se godine uključili u akciju prikupljanja starog papira pod nazivom Papir nije smeće. Proljetna akcija održana je 23. travnja 2021. godine, a naša je škola u ukupnom poretku osvojila visoko 3. mjesto skupivši 9220 kilograma starog papira. Na razini škole najviše su kilograma prikupili učenici 7.a razreda.
Jeste li znali da različita istraživanja upućuju na činjenicu da papir zauzima otprilike trećinu kućnog otpada te da odvojenim sakupljanjem papira možemo uvelike doprinijeti očuvanju stabala, a šuma? Da se preradom starog papira štedi i do 50 % energije, a ujedno se smanjuje i emisija štetnih plinova što rezultira smanjenjem zagađenja zraka?
Akcijom prikupljanja papira učenici razvijaju svijest da nije svaki otpad smeće, već korisna sirovina koja se recikliranjem može ponovno upotrijebiti te s ponosom možemo reći da su učenici naše škole, sudjelovanjem u proljetnoj akciji prikupljanja starog papira očuvali oko 454 stabla.
Zahvaljujemo svima koji su se uključili u ovogodišnju akciju!