Najava akcije skupljanja stare odjeće - uključite se!

Autor: Mihaela Martinčić, 12. 4. 2012.

Naša škola prihvatila je inicijativu Socijalne zadruge Humana Nova iz Čakovca  da se obilježi 22.travnja Dana planeta Zemlje prikupljanjem stare odjeće i tekstila.

Staru odjeću i tekstil možete donijeti u školsko dvorište u Donjoj Dubravi  (Krbulja 21) u četvrtak 19.04.2012. godine od 07,00 do 17,00 sati.

Akcija skupljanja odjeće pod nazivom Zajedno za održivi razvoj provodi se u našoj županiji uz moto: „Ne dozvolimo da tekstil koji više ne koristimo, završi na odlagalištu otpada!“.

Unaprijed vam zahvaljujemo na darovanoj odjeći i tekstilu!

Socijalna zadruga Humana Nova iz Čakovca potiče zapošljavanje osoba s invaliditetom i drugih društveno isključenih osoba kroz proizvodnju i prodaju kvalitetnih i inovativnih tekstilnih proizvoda od ekoloških i recikliranih materijala. Njihovi su proizvodi odgovor na stvarne potrebe korisnika, ističu u zadruzi. U svakom vlaknu proizvoda utkano je zadovoljstvo i dobrobit djelatnika, zadrugara, prirode i zajednice. Na taj način zadruga aktivno doprinosi održivom razvoju lokalne zajednice, smanjenju siromaštva i očuvanju prirode.

Donirajte rabljenu odjeću!
Većina ljudi spremna je donirati rabljenu odjeću. Rabljena odjeća sortira se u proizvodnom pogonu zadruge, po raznim kategorijama. Čista se i cjelovita odjeća prosljeđuje na prodaju po pristupačnim cijenama u greenware dućan u Čakovcu. Čista i djelomično cjelovita ide u šivaonicu na doradu, a zatim u greenware dućan. Čistu i necjelovitu upotrijebit će u proizvodnji novih proizvoda - patchwork pokrivača, torbica, odjeće… Istrošena i zamrljana bit će reciklirana u industrijske krpe za brisanje. Gumbe, zatvarače i sl. ponovno će upotrebiti. Na koncu, neupotrebljiv tekstil i otpad šalju tvrtkama za reciklažu.

Više o zadruzi možete pročitati na www.humananova.org