Obilježen Dan bez duhanskog dima

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Monika Vagaj, 27. 2. 2020.

U Hrvatskoj se od 2003. godine obilježava nacionalni dan nepušenja – Hrvatski dan nepušenja  odnosno  Dan bez duhanskog dima obilježava se prvog dana Korizme, zbog toga što je Korizma specifično razdoblje u godini kada većina ljudi razmišlja o odricanju od nečega u čemu uživa tijekom godine. Dan bez duhanskog dima je dan kojim se želi potaknuti pušače na prestanak pušenja.
U sklopu razrednog projekta „Živimo zdravo“ učenici 1.b razreda obilježili su Dan bez duhanskog dima. Gledali su filmić o pušenju u kojem su saznali sve o štetnosti pušenja te izrađivali straničnike na temu „Pušenje je štetno“.  Svaki je učenik pisao poruku pušaču zbog čega treba prestati pušiti. Zatim su zajedno izradili plakat „Hrvatski dan nepušenja“ na koji su zalijepili svoje poruke.