Uzbudljiv dan u Zagrebu

Autor: Željko Kovač, Suzana Karloci Kvakan, 17. 10. 2019.

Srijeda, 15. listopada, ostat će učenicima petih i šestih razreda naše škole u lijepom sjećanju. Izlet je započeo razgledom Dinamovog stadiona. Učenici su tunelom, kao pravi igrači, došli do samog igrališta, razgledali Spomen-sobu s brojnim trofejima koje je „Dinamo“ osvojio u svojoj bogatoj povijesti, sjeli u fotelje u Plavom salonu, razgledali stadionski hotel u kojem borave igrači prije važnijih utakmica te sjeli u stolice iz kojih igrači prije i poslije utakmice s trenerom Bjelicom analiziraju svoju i protivničku igru te stvaraju taktiku za predstojeću utakmicu. Posjet stadionu završio je posjetom Fan-dućanu koji se nalazi ispod Maksimirskih tribina iz kojeg su brojni učenici kućama ponijeli prigodne suvenire sa znakom „Dinama“.
Slijedila je poučna i zabavna predstava „Sasvim sam popubertetio“ u Gradskom kazalištu „Žar-ptica“ te brojne zanimljivosti koje su im približili vodiči u Tehničkom muzeju „Nikola Tesla“. Osim „rudnika“, najviše ih se dojmio boravak u Laboratoriju Nikole Tesle gdje su mogli zorno vidjeti modele sprava i pomagala kojima se Tesla služio tijekom svog života.
Posjet Zagrebu završen je okrepom u McDonaldsu i slobodnom šetnjom i razgledom grada.