28. rujna obilježen Europski školski sportski dan!

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 1. 10. 2018.

Europski školski sportski dan obilježava se s ciljem promicanja važnosti tjelesne aktivnosti i zdravlja. Obilježavanje ovog dana, europska je inicijativa posvećena promociji tjelesne aktivnosti. Ove smo se godine priključili i mi. Dan smo započeli tjelovježbom na vanjskom igralištu i nastavili pješačenjem prema Novom Zrinu na Muri. Na putu nas je gospodin Zoran Horvat iznenadio zdravim međuobrokom – jabukama, a pješačenje smo povezali i s akcijom Zelena čistka kako bismo putem pokupili sav otpad bačen u prirodu te na taj način doprinijeli zaštiti i očuvanju okoliša u kojem živimo. Učenici nižih razreda svoje su pješačenje završili na farmi Muškatljin, a učenici viših razreda nastavili su do Novog Zrina gdje im se pridružio i načelnik Općine Donja Dubrava, gospodin Marijan Varga. Učenici su pripremili kratko izlaganje o nastanku i povijesti utvrde na što se načelnik nadovezao prigodnim legendama i anegdotama. Po povratku su se svi zaustavili na farmi Muškatljin, razgledali konje i poigrali nogomet. Vjerujemo da su učenici barem malo osvijestili kolika je važnost tjelesne aktivnosti te da će i dalje zabavu i druženje ostvarivati upravo kroz fizičku aktivnost.