Svojim glasovima podržite našu malu školsku knjižnicu

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 25. 4. 2024.

Udruga 'RTL pomaže djeci', uz medijsku podršku RTL-a, organizira kreativni natječaj u sklopu kojeg će pet knjižnica osnovnih škola na području Republike Hrvatske opremiti svime što im nedostaje da svojim učenicima pruže adekvatnu podršku u formalnom obrazovanju i osiguraju im mjesto u koje će se uvijek rado vraćati kako bi čitali, istraživali i družili se.

Našu malu školsku knjižnicu prijavili smo i mi te vas ovim putem pozivamo da i Vi date svoj glas na sljedećoj poveznici za školsku knjižnicu Osnovne škole Donja Dubrava.

Glasati možete samo jednom popunjavanjem obrasca u priloženoj anketi do 2. svibnja 2024. godine u ponoć.
Naš videouradak možete pogledati na youtube kanalu RTL Pomaže Djeci
U ime svih učenika čitača najsrdačnije zahvaljujemo!
U nastavku možete pročitati i naše pismo namjere.

Predmet: Pismo namjere
Dragi naš RTL!
Najprije želimo pohvaliti vašu inicijativu i priliku koju ste odlučili dati školskim knjižnicama s područja lijepe naše domovine Hrvatske. Knjižnice su doista jedno čudo! A da bi to čudo uvijek ostalo nepresušni izvor znanja, kreativnosti, stvaralaštva uz  pregršt  dječjih osmijeha, potrebna su stalna ulaganja i stremljenja ka višim ciljevima.
Malim, ali sigurnim koracima uređujemo našu školsku knjižnicu i već smo doista učinili jako mnogo, ali još uvijek nešto nedostaje. Kako jako volimo boraviti i učiti u školskoj knjižnici, velika nam je želja opremiti prostor knjižnice školskim namještajem – stolovima i stolicama kako bi knjižnica mogla u potpunosti biti hram znanja i mudrosti, omogućiti nam aktivno i kvalitetno sudjelovanje na nastavi. Knjižničarka tada više ne bi trebala „tegliti“ knjige referentne zbirke po učionicama već bi svim izvorima znanja mogli pristupati u knjižnici.
Iz priloženog videa možete vidjeti koliko mi djeca volimo boraviti u prostorima školske knjižnice i naša knjižnica već doista jest srce  škole, ali za učenje i nesmetano održavanje odgojno-obrazovnog procesa prijeko su nam potrebne stolice i stolovi kako bi  knjižnica postala pravi mali laboratorij znanja i zabave.
Svjesni smo da smo tek jedna mala škola iz ruralne sredine koja teško može parirati velikim gradskim školama i da vjerojatno nećemo osvojiti dovoljno glasova za ulazak među najboljih pet, ali veseli nas što smo vas kroz kratki videozapis imali priliku barem nakratko pustiti u naš školski svijet te što smo s vama podijelili svoju ljubav prema našoj školskoj knjižnici.
Ona je za nas kaleidoskop, žila kucavica škole i nadamo se da ćete i vi to prepoznati.
Još jednom, zahvaljujemo vam na prilici i srdačno vas pozdravljamo!

Učenici Osnovne škole Donja Dubrava
iz horvatskoga cvetnjaka med Murom i Dravom – ljepoga zeljenoga Međimurja