Dan broja Pi

Autor: Anđelko Lisjak, Suzana Karloci Kvakan, 15. 3. 2024.

Kao i svake godine i ove godine smo obilježili dan broja Pi (π ). Dan broja Pi se obilježava 14.ožujka.
Broj Pi je jedan od najpoznatijih brojeva u matematici, a definira se kao odnos opsega i promjera kruga. Broj Pi je decimalan broj koji ima beskonačno mnogo decimala, a njegovu vrijednost najčešće zaokružujemo na 3.14 i naziva se još Ludolfov broj.
Evo što su o tome danu napisale učenice Magdalena Horvat i Marija Šestak učenice 8.b razreda koje su izradile plakat o broju Pi i prezentirale ga cijelom razredu, a poslije su zajedno s ostalim učenicima izradile prigodni pano vezan uz broj Pi.

Sat matematike posvećen broju Pi
Na dan 14. ožujka obilježava se Dan broja Pi. Povodom Dana broja Pi izradile smo plakat na zadana temu. Osim što se na taj dan obilježava Dan broja Pi, u ''matematičkom'' svijetu to je također važan dan zato što je na taj dan rođen Albert Einstein, jedan od najpoznatijih matematičara i fizičara. Plakat i ostale simbole povezane s brojem Pi zalijepili smo na pano u učionici matematike kako bi svi mogli naučiti nešto novo i zanimljivo o broju Pi.
Uglavnom bilo je veselo i zabavno, a učenici su naučili neke nove činjenice o broju Pi koje nisu znali, a za neke učenike  (šesti i sedmi razred) je to bio prvi susret s brojem Pi.