Joža Horvat - književnik i moreplovac

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 18. 3. 2024.

U petak, 15. ožujka 2024. godine, u Osnovnoj školi Jože Horvata Kotoriba okupili su se najuspješniji učenici i mentori koji su sudjelovali na 5. po redu natječaju „Joža Horvat“ – književnik i moreplovac. Natječaj se provodi s ciljem očuvanja sjećanja na poznatog književnika Jožu Horvata koji je rođen u Kotoribi 10. ožujka 1915. godine. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je „Putovanje, u zbilji ili u mašti, u prostoru i u vremenu", a učenici su se mogli uključiti u literarni, likovni i foto natječaj.
Anja Haramija, učenica 3.a razreda pohvaljena je za svoj likovni rad pod nazivom Moje putovanje svijetom. Njezina je mentorica učiteljica Marina Horvat.