Održani 6. Dani Zlate Brzeske

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 11. 3. 2024.

U spomen na autoricu poezije i proze Zlatu Brzesku, rođenu u Donjoj Dubravi, i ove su se godine održali Dani Zlate Brzeske. Šesto izdanje ove manifestacije započelo je u našoj školi, u četvrtak, 7. ožujka 2024. godine. Održana je književno-likovna-foto kreativna radionica „Zavičaj uz rijeku Dravu” uz predstavljanje knjige za djecu Red dobrih riječi, autorice Zdenke Matijaš Josić i predstavljanje slikovnice Ladislave Šarec Dječji svijet.

Obilježavanje je nastavljeno u petak, 8. ožujka 2024. godine u Osnovnoj školi Veliki Bukovec kao završnica književnog natječaja učenika osnovnih škola podravsko-međimurskog kraja u organizaciji Udruge za očuvanje prirodne i kulturne baštine, kulturu i umjetnost te promidžbu seoskog turizma „Vendi“ iz Đelekovca.
Ne predstavljanje zbornika „Zavičaj uz rijeku Dravu“ kojis u prigodno ilustrirali i učenici našeškole, bili su pozvani Bruna Rusak i Aron Punčikar. Njihovi literarni radovi uvršteni su među dvadeset najboljih radova pristiglih na natječaj i odabrani za javno izvođenje.
Ovakve su manifestacije potvrda da će djeca i dalje njegovati svoje nasljeđe i čuvati naš kaj od zaborava.