Učenici osmih razreda boravili na terenskoj nastavi u Vukovaru

Autor: Gordana Mirović, Suzana Karloci Kvakan, 22. 1. 2024.

Učenici osmih razreda bili su na terenskoj nastavi "Posjet osmih razreda Vukovaru" 18. i 19. siječnja 2024. godine.
Učenici su se u organizaciji javne ustanove Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar kroz predavanja i kviz upoznali s vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. U natjecateljskom dijelu - kvizu znanja naši predstavnici Ivan Lisjak i Teo Knez pokazali su odlično poznavanje činjenica o tim temama. Osim o Domovinskom ratu, učenici su naučili mnogo o prošlosti vukovarskog kraja i iznimno vrijednoj ostavštini vučedolske kulture. Najviše utisaka ipak su ostavili posjeti memorijalnim objektima i simbolima Vukovara, poput Vukovarske ratne bolnice, Spomen doma Ovčara i Spomen doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Vodotornja, Memorijalnog groblja žrtava Domovinskog rata i brojnih drugih lokaliteta koji pričaju dirljive i ponosne priče o nepokolebljivom duhu svih onih koji su branili našu domovinu u najtežim danima.
Iz Vukovara nosimo mnogo dojmova ali i najvažniju poruku: hrabrost i mir vrijednosti su koje nikada ne smijemo shvaćati olako i zapostaviti.