Advent u Zagrebu

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 19. 1. 2024.

U pratnji svojih učiteljica i učitelja učenici 1.a, 3.a, 4.a, 2.b, 3.b i 4.b razreda putovali su vlakom na terensku nastavu Advent u Zagrebu, 18. prosinca 2023. godine. Obišli su pregršt adventskih lokacija (Zrinjevac, Trg bana Josipa Jelačića, Trg kralja Tomislava, Dolac, Manduševac) i uživali u šetnji zagrebačkim ulicama i trgovima, svjetlosti tisuća i tisuća lampica, zvukovima božićnih zvončića i neizostavnim fritulama. Susret i pjesma s Djedom Božićnjakom izmamili su najveći osmijeh na njihovim ledenim obrazima, a pod božićni bor kupili su za sebe i svoje najdraže poneku božićnu sitnicu.

U blagdanskom duhu i lagano umorni vratili su se kućama u tople krevete da se odmore za sljedeći nastavni dan.
Posjet Zagrebu u adventsko doba uistinu je bio čaroban.