Sportska natjecanja

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 20. 12. 2023.

Školsko sportsko društvo „Drava“ već uobičajeno započinje natjecanja u listopadu kada se održava Županijsko natjecanje iz atletike. Mi smo sudjelovali u konkurenciji dječaka 7. i 8. razreda. Učenici se natječu u 3 trkačke discipline (100 m, 300 m, 800 m),  4 tehničke discipline  (skok u vis, skok u dalj, bacanje kugle, bacanje vortexa) te u štafeti (100-200-300-400 m). Učenici su ekipno zauzeli 10. mjesto. Pojedinačno su najbolje rezultate ostvarili Luka Lukša koji  je s rezultatom 62,3 m u bacanju vortexa osvojio 3. mjesto te Jan Horvat koji je u vrlo zahtjevnoj disciplini trčanja na 800 m bio 6. Osim ovih učenika članovi ekipe su bili Teo Međimurec, Samuel Pintač, Mihael Štefić, Aron Punčikar i Mateo Horvat. Za učenike ovo je bila prilika da iskuse nešto novo i drugačije u odnosu na njihov primarni sport te da vide mogućnosti njihovih vršnjaka koji treniraju atletiku.
Čestitke svima na trudu.

Učenici su natjecanje nastavili 5. prosinca 2023. godine sudjelovanjem u 1. krugu Županijskog  natjecanja u futsalu kojem je domaćin bila Osnovna škola Jože Horvata Kotoriba. Sudjelovalo je 5 ekipa (OŠ Kotoriba, OŠ Goričan, OŠ Domašinec, OŠ Kuršanec te OŠ Donja Dubrava).
Nakon ždrijebanja formirane su 2 grupe. Naša ekipa je najprije snage odmjerila s ekipom OŠ Kuršanec te pobijedila  rezultatom 13:2. Nakon toga su pobijedili ekipu OŠ Domašinec 4:0 te se plasirali u finale ovog turnira gdje ih je čekala ekipa OŠ Goričan. U finalnoj utakmici učenici su prezentirali izuzetno brz nogomet s puno lijepih poteza u igri i odličnih obrana vratara.  Nakon 2 brzo i nesretno primljena pogotka teško je bilo stizati rezultat te je utakmica završila rezultatom 5:1 za ekipu OŠ Goričan. Učenici su na kraju bili umorni, ali ne i tužni jer je svatko dao za ekipu najviše što je u tom trenutku mogao. Pred učenicima su još mnoge utakmice i puno sportskih izazova. Svojom igrom osobito su se istaknuli Deni Matulin i Luka Lukša. Od strane organizatora učenik Deni Matulin je primio nagradu Fair play za ponašanje na terenu, borbenost i odnos poštovanja prema suigračima i protivniku.
Konačan poredak:
1. OŠ Goričan
2. OŠ Donja Dubrava
3. OŠ Kotoriba
4. OŠ Kuršanec
5. OŠ Domašinec
Ekipu našeg Školskog sportskog društva „Drava“ na natjecanju su  predstavljali :
Deni Matulin, Luka Lukša, Karlo Lukša, Gabriel Zvošec, Jan Horvat, Mihael Štefić, Ivano Lukša, Samuel Pintač, Teo Međimurec.