Sudjelovali smo na Međunarodnom natjecanju Dabar

Autor: Suzana Karloci Kvakan, Marina Vadas, 14. 12. 2023.

I ove školske godine učenici naše škole uključili su se na Međunarodno natjecanje Dabar kojim se promiče informatika i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima.
Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji.

Na natjecanju su sudjelovali učenici polaznici informatičke grupe (Mali informatičari: 2.b razred), polaznici DOD-a iz informatike (3.a i b, 4.a i b razred). Sudjelovao je ukupno 33 učenika,  a natjecanje je trajalo u periodu od 13. do 17. studenoga 2023. godine. Ponosni smo na naše učenike koji su se svojim znanjem plasirali među 10% najboljih učenika na natjecanju – Patrik Brljak, Tesa Horvat i Naomi Horvat iz 4.a razreda.
Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i želimo im da i nadalje ostvaruju vrhunske rezultate!