Vijeće roditelja

Vijeće roditelja  ustrojeno je s ciljem ostvarivanja zadaća osnovnog školstva, povezivanja s društvenom sredinom i ostvarivanja interesa učenika.

Roditelji učenika na roditeljskom sastanku svakog razrednog odjela, iz svojih redova, javnim glasovanjem, većinom glasova nazočnih roditelja, biraju svog predstavnika za Vijeće roditelja za tekuću školsku godinu. Vijeće roditelja ima onoliko roditelja koliko u Školi ima razrednih odjela. Vijeće bira između sebe predsjednika i zamjenika predsjednika. Također, Vijeće a roditelja predlaže osnivaču svog člana u Školski odbor.

Vijeće roditelja  na sjednicama raspravlja o pitanjima značajnim za život i rad škole te daje mišljenje o prijedlogu školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada, organiziranju sportskih natjecanja i kulturnih manifestacija, vladanju i ponašanju učenika u školi i izvan nje, razmatra pritužbe roditelja u svezi s odgojno-obrazovnim radom, predlaže mjere za unaprjeđenje obrazovnog rada,itd.

Na konstituirajućoj sjednici Vijeća roditelja održanoj 5. listopada 2020. godine za predsjednicu Vijeća izabrana je gđa. Zorica Čmrlec, a za zamjenicu predsjednice  gđa. Maja Saboćanec.

Vijeće roditelja za šk.god. 2020./2021.
rb
Ime i prezime roditelja