Školski jelovnik

Školarci bi trebali imati pet obroka dnevno, tri glavna (doručak, ručak i večeru) i dva međuobroka. Važno je da se obroci uzimaju u pravilnim vremenskim razmacima. Doručak je prevažan obrok da bi ga se preskočilo jer njime organizam dobije 40% dnevnih energetskih potreba.

Važno mjesto u prehrani djeteta zauzima i školska užina, a školske jelovnike možete pregledati u nastavku.

Školska shema u školskoj godini 2019/2020 provodi se na području cijele Republike Hrvatske od 1. kolovoza 2019. do 31. srpnja 2020. godine, sukladno Pravilniku o Školskoj shemi voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda (NN 69/2018).                                                                                                                   U okviru Školske sheme voće, povrće, mlijeko i mliječni proizvodi ponudit će se učenicima kao zaseban obrok neovisno od obroka u okviru školske prehrane, kontinuirano u nastavne dane tijekom školske godine. Voće i povrće ponudit će se učenicima u osnovnim i srednjim školama, a mlijeko i mliječni proizvodi učenicima od 1. do 4. razreda osnovnih škola.

Školska godina 2020./2021.

Cijena školske užine: 5 kn po danu

Pogledajte školski jelovnik za studeni
2020. godine