Bistra voda, bistri um!

Autor: Mihaela Martinčić, 28. 9. 2012.

Danas, 28.rujna, za učenike sedmih razreda održana je edukativna radionica na temu „Zaštita pitke vode“. Predavanje je održano u organizaciji Ekološke škole i Međimurskih voda u sklopu IPA projekta međugraničnog programa suradnje Mađarske i Hrvatske.Najavljen je i projekt izgradnje pročišćivača na prostoru Općine Donja Dubrava koji će se graditi u bliskoj budućnosti.

Cilj ove radionice bio je osvijestiti učenike o važnosti vode za čovjeka, životinje i biljke te potaknuti na razmišljanje o važnosti i čistoći samog okoliša koji utječe na čistoću pitke vode.

Kako na cijeloj kugli zemaljskoj ima samo 1% pitke vode, na nama je velika odgovornost i zadatak kako bismo i nadolazećim generacijama omogućili pitku vodu iz slavine.

Učenici su upoznati s mehaničkim i kemijskim pročišćivačima vode. Izveden je i pokus na temelju kojeg su se i sami mogli uvjeriti u štetnost kemikalija koje u kućanstvima svakodnevno koriste i koja putem otpadnih vode opet dolaze u pitku vodu.

Izvor: Suzana Karloci Kvakan

12,50 - 13,35
8.
13,40 - 14,25

Za pristup Prometnoj Učilici potreban vam je elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr. Ukoliko ga nemate obratite se učitelju informatike.

U skladu sa EU Uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR) OŠ Donja Dubrava objavljuje osobne podatke (fotografije, ime i prezime, razred) samo onih učenika čiji su roditelji dali pisanu privolu (suglasnost) za objavu.

> NASLOVNICA - NOVOSTI