Croatian Makers liga

Autor: Mladen Žerjav, Suzana Karloci Kvakan, 12. 12. 2018.

I ove školske godine naša se škola uključila u Croatian Makers ligu, projekt koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Kao glavnu platformu za razvoj mladih IRIM vidi robotiku i automatiku koje su idealni alati za ulazak u svijet programiranja i općenito STEM zanimanja u kojima je hrvatsko školstvo izrazito deficitarno. Zbog toga je i osnovni cilj Lige omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Uključivanjem u projekt, škola je dobila potrebne robote u trajno vlasništvo
Škole sudionice Lige podijeljene su u regije, a naša škola natječe se u regiji Koprivnica. U 1. kolu u mlađoj dobnoj skupini (učenici 1. do 5. razreda) naš tim osvojio je 1. mjesto, a pojedinačno Leo Klarić, učenik 5.b razreda, 1. mjesto, Samuel Matulin, učenik 5.a razreda, 2. mjesto i Mateo Balog, učenik 5.a razreda, 3. mjesto.
U starijoj dobnoj skupini (učenici od 6. do 8. razreda) pojedinačno je prvo mjesto osvojio Benjamin Horvat, učenik 6.a razreda dok je ekipa naše škole osvojila 3. mjesto.
Čestitamo učenicima na sjajnim rezultatima i želimo im još uspjeha u nastavku natjecanja!