Baš baština

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 16. 11. 2018.

Mjesec hrvatske knjige i ove je godine za učenike naše škole bio prilično aktivan. To je manifestacija kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji na državnoj, ali i na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje te na različitim programima okupljati sve one koje knjiga istinski zanima. Europska komisija proglasila je 2018. godinu europskom godinom kulturne baštine te je upravo baština bila glavna tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige.
Na ovogodišnjem likovnom i literarnom natječaju Knjižnice i čitaonice „Nikola Zrinski“ Čakovec sudjelovale su učenice Melisa Matulin, Lana Lukša i Mia Čmrlec. Nagrađeni učenici pročitali su svoje prozne i poetske radove na temu ‘Baš baština’ čemu je bio iposvećen ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige. Posebice se svojim radom istakla naša učenica Mia Čmrlec koja je u svom radu naziva Što baština znači za moju obitelj? istakla kako je baština nešto što treba čuvati u svom srcu. 15. studenog na Dječjem odjelu Knjižnice „Nikola Zrinski“ Čakovec upriličena je svečana dodjela  nagrada za najuspješnije male autore, a svi su radovi postavljeni na prigodnoj izložbi.