Obilježen Europski dan jezika

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 27. 9. 2018.

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna svake godine. Uveden je 2001. godine, u Europskoj godini jezika. Na taj se dan slavi jezična raznolikost kontinenta s više od 200 europskih jezika, 24 službena jezika EU-a, oko 60 regionalnih odnosno manjinskih jezika i još mnogo drugih jezika koje govore ljudi iz drugih dijelova svijeta. Obilježavanje tog dana pokrenuto je s ciljem podizanja i jačanja svijesti o raznolikosti jezika u Europi, promicanja kulturne i jezične raznolikosti te poticanja ljudi svih dobi na učenje jezika – poznavanjem više od jednog jezika olakšava se povezivanje s drugima i pronalaženje posla te se omogućuje rast poduzeća. Učenici sedmih razreda predvođeni učiteljicom engleskog jezika Gordanom Mirović i školskom knjižničarkom Suzanom Karloci Kvakan kroz kratko uvodno predavanje,  igru i kviz na engleskom jeziku  usvojili su nova znanja i uvidjeli da je učenje jezika ujedno i prilika za zajedničko druženje i razonodu, a učenici 6. razreda uredili su školski pano s učiteljicom Brankom Matjanec.