Terenska nastava učenika 7. i 8. razreda

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 21. 9. 2018.

U utorak, 18. rujna 2018. godine za učenike 7. i 8. razreda realizirana je jednodnevna terenska nastava. Posjetili su pročistač otpadnih voda u Donjem Kraljevcu gdje su se upoznali s postupcima  mehaničkog i biološkog pročišćavanja otpadnih voda, obradom mulja kao i s radom laboratorija za kontrolu procesa pročišćavanja otpadnih voda. Svoje su terensko istraživanje i učenje nastavili u Čakovcu, na kazališnoj predstavi Robinson Crusoe ili o usamljenosti  u Centru za kulturu koju je izvodila kazališna družina Pinklec iz Čakovca. Predstava Robinson Crusoe nastala je prema poznatom romanu Daniela Defoea koji donosi pripovijest o nemirnom duhu mladića Robinsona i njegovom kobnom putovanju morem, brodolomu i životu na nenaseljenom otoku usred oceana. Predstava Robinson Crusoe osmišljena je kao monodrama koja razdoblje od 28 godina samoće na otoku smješta u 45 minuta samoće na sceni. Učenici su taj roman prije odlaska na predstavu i pročitali kako bi mogli uočiti razlike između  književnog teksta i kazališne predstave te na taj način uočiti potrebu adaptacije odnosno dramatizacije književnog teksta. Nakon odgledane predstave, prošetali su središtem glavnog grada naše županije, upoznali se s nekim povijesnim i kulturnim znamenitostima i puni dojmova  i novih saznanja, krenuli kući.