Izvanučionička nastava učenika osmih razreda

Autor: Marina Ostrugnjaj, Suzana Karloci Kvakan, 11. 6. 2018.

U srijedu, 6. lipnja 2018. učenici osmih razreda naše škole posjetili su Hidroelektranu Dubrava. Uz laganu vožnju biciklima i sunčano vrijeme brzo smo stigli do postrojenja elektrane. Uz stručno vodstvo prošetali smo do Male hidroelektrane, razgledali unutrašnjost strojarnice, derivacijski kanal, staro korito rijeke Drave i pokretne brane. Učenici su saznali zanimljivosti o tijeku izgradnje hidroelektrane. Od ukupno 22 hidroelektrane na rijeci Dravi, HE Dubrava je zadnja u lancu tri hidroelektrane kojima se uređuje i koristi rijeka Drava u Hrvatskoj. Učenici su informirani o zvanju zaposlenika koji rade na hidroelektrani. Održana izvanučionička nastava nekima od njih zasigurno će pomoći pri odabiru budućeg zanimanja. U pratnji učenika bile su učiteljice Ivana Friščić Dornik i Marina Ostrugnjaj.