Matematičke igre u OŠ Donja Dubrava

Autor: Anđelko Lisjak, Suzana Karloci Kvakan, 16. 4. 2018.

U četvrtak 12.travnja 2018. godine našu školu posjetili su učenici iz OŠ Sveta Marija koji polaze dodatnu nastavu iz matematike. Došlo je 12 učenika u pratnji učiteljice matematike Ivane Lukša Peranec. Bio je to uzvratni posjet jer su naši učenici koji polaze dodatnu nastavu iz matematike  u prvom polugodištu posjetili OŠ Sveta Marija i sudjelovali na matematičkim igrama. Sudjelovala su ukupno 24 učenika podijeljena 5 grupa. Učenici su dva sata uživali u priređenim matematičkim igrama natjecateljskog karaktera. Učenici su se najprije upoznali s Donjom Dubravom i školom tako da su u jednom tekstu morali pomoću zadanih zadataka pronaći brojke koje su zatim upotpunile tekst.

Nakon toga odgovarali su na zanimljiva pitanja oblikovana pomoću programa Plickers, zatim su se  „igrali“ tangramima i  na kraju su pomoću šibica rješavali zadane probleme. Atmosfera je bila radna i poticajna,  učenici su pomagali jedni drugima i vidjelo se da uživaju u rješavanju tih vrsta zadataka. Na kraju su proglašeni i najbolji mada to nije ni toliko bilo važno. Svi učenici dobili su slatke poklone i svaki  je učenik dobio časopis „Matka“.