Veliki skup pamtitelja riječi

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 12. 4. 2018.

Učenice Martina Šestak iz 5. razreda i Karla Čmrlec iz 8.a razreda predstavljale su našu školu na završnici projekta Riječ dana na natjecanju Veliki skup pamtitelja riječi koje se održalo 11. travnja 2018. godine u Zagrebu u zgradi Školske knjige. Autorica projekta je gospođa Ida Bogadi, profesorica komparativne književnosti i fonetike i knjižničarka u Osnovnoj školi Gustava Krkleca u Zagrebu. Ciljevi projekta su rukovanje i snalaženje sa stručnom literaturom kao i usvajanje i korištenje hrvatskog jezičnog blaga. Učenice su na školskoj razini natjecanja postale pamtiteljice riječi, Martina u kategoriji 4.-6. razreda, a Karla u kategoriji 7.-8. razreda te se plasirale na državnu razinu. Pamtitelji riječi iz drugih škola s područja Republike Hrvatske natjecanja imali su prilike odmjeriti svoja znanja. Bili su izvrsni u poznavanju rječničkog blaga hrvatskoga jezika, a naša je Karla u kategoriji 7.-8. razreda osvojila 1. mjesto i usudimo se reći postala državna pamtiteljica riječi.