Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Mihaela Martinčić, 20. 11. 2017.

U petak, 17. studenoga obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Odali smo počast svima koji su svoje živote dali za obranu Vukovara i slobodu naše domovine. Dvadeset šest godina je prošlo od dana kada je Vukovar proživljavao najtužniju povijest. Grad pretvoren u ruševine, stanovništvo protjerano iz svojih domova, kolona zarobljenih koja je sa suzama koračala prema Ovčari znajući da mnogi neće dočekati slobodu. Slike iz 91. ostat će zauvijek u očima onih koji su tih dana bili u Vukovaru, branili svaki kutak grada, spašavali živote, a na nama je da se svake godine  prisjećamo grada heroja i da nikada ne zaboravimo na one jer su nam omogućili da mi danas živimo u slobodnoj Hrvatskoj.

U večernjim satima učenici, učitelji i ravnateljica OŠ Donja Dubrava u suradnji s braniteljskim udrugama Donje Dubrave i Donjeg Vidovca organizirali su paljenje lampiona kako bi tom malom gestom odali počast žrtvi Vukovara.

U Donjoj Dubravi u parku Nikole Zrinskog  u nazočnosti mnoštva roditelja, učenika i mještana održana je svečanost koja je započela postrojavanjem hrvatskih branitelja, hrvatskom himnom , a učenice su izrecitirale nekoliko prigodnih recitacija. Na kraju smo svi zajedno paljenjem lampiona i kratkom molitvom koju je predvodio župnik Mirko Pilaj odali počast svim poginulim hrvatskim braniteljima i svim žrtvama Vukovara koji su herojskom obranom omogućili utemeljenje suvremene hrvatske države.