Tulumarenje u školskoj knjižnici

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 17. 11. 2017.

Minulog petka 10. studenoga 2017. u večernjim satima u našoj se školskoj knjižnici tulumarilo. Učenici 7. i 8. razreda sudjelovali su u projektu poticanja čitanja pod nazivom Tulum s(l)ova koji se provodi diljem lijepe naše, a pokrenut je na inicijativu knjižničarke iz Osnovne škole Ivanec, Draženke Stančić. Uz sjaj svijeća i lampiona započelo je druženje uz knjigu i s knjigom. Na samom početku učenici su donijeli vlastita pravila ponašanja koja su na ovakvom susretu poželjna i kojih se treba pridržavati. Uslijedile su igre asocijacije i igra sa živim pijunima odnosno učenicima u kojoj su učenici morali točno odgovoriti na pitanja iz opće kulture i školskih predmeta kako bi osvojili crvena i plava polja.

Nakon igara započeo je noćni čitateljski susret -  čitanje iz užitka. Učitelji i učenici koji su sudjelovali najprije su predstavili knjige koje su donijeli sa sobom, objasnili zašto su se odlučili upravo za njih i potom pročitali željeni ulomak. Mnogi su čuli nešto novo, zainteresirali se za čitanje nove knjige i dogovorili posudbu. U dobrom društvu , malo smo i prizalogajili, a kako smo večer posvetili Ivanu Kušanu za kraj smo prikazali film Ljubav ili smrt snimljen prema istoimenom Kušanovu romanu. Tijekom večeri družili smo skajpali smo s učenicima koji su tulumariliu Osnovnoj školi Veliko Trojstvo iz Bjelovarsko-bilogorske županije. Učenici su imali priliku razmijeniti vlastite doživljaje i upoznati se zahvaljujući knjigama. Više fotografija možete pogledati pod opširnije i na facebook profilu školske knjižnice.

Donošenje pravila

U dobrom društvu