Županijsko finalno natjecanje u odbojci za 5. i 6. razred - učenici

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 29. 5. 2017.

U četvrtak  25. svibnja 2017. godine  OŠ Belica je bila domaćin finalnom Županijskom natjecanju u odbojci za učenike 5. i 6. razreda. Na natjecanju je sudjelovalo 6 ekipa: OŠ Belica, OŠ Vratišinec, OŠ Donji Kraljevec, OŠ Draškovec, OŠ Kotoriba  te OŠ Donja Dubrava. Nakon ždrijeba formirane su 2 grupe, a naša ekipa je bila u grupi s OŠ Belica i OŠ Donji Kraljevec.
Prvu utakmicu smo igrali protiv domaćina OŠ Belice. Obje ekipe su podjednake kvalitete pa je utakmica bila izuzetno zanimljiva o čemu govori i rezultat  22:25, 25:23 te 16:14 u korist naše ekipe.
U drugoj utakmici u grupi učenici su pobijedili OŠ  Donji Kraljevec rezultatom 2:0 u setovima (25:11, 25:13) te se tako plasirali u finale turnira. Pobjednik druge kvalifikacijske grupe i naš protivnik u borbi za 1. mjesto je bila OŠ Vratišinec. Ni u tom susretu naša ekipa nije imala većih problema doći do pobjede od 2 : 0 (25:12, 25:17 u setovima). Naši učenici su tijekom cijelog turnira pokazali odličnu igru, borbenost, zajedništvo te veliku želju za pobjedom.
Čestitke na osvojenoj medalji!
Ekipu ŠSD «Drava» su predstavljali Nino Mirić, Franjo Orehovec, Vid Krušelj, Niko Štefić, Fran Miser, Stjepan Miser, Lovro Strbad, Fran Kolarić i Filip Čižmešija.