Terenska nastava učenika 7. i 8. razreda

Autor: Ivana Friščić-Dornik Dornik, Suzana Karloci Kvakan, 12. 4. 2017.

U petak, 7. travnja 2017. učenici sedmih i osmih razreda bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Učenici su prisustvovali četvrtom Danu otvorenih vrata Fizičkog odsjeka u sklopu manifestacije Dan i noć na PMF-u. Nakon kratkog predavanja „Smrt i uskrsnuće teškog elektrona“ učenici su posjetili prave fizikalne laboratorije gdje su sudjelovali u interaktivnim pokusima, koje su za njih pripremili profesori, asistenti i studenti Fizičkog odsjeka. Puni dojmova s PMF-a krenuli su do Muzejsko – memorijalnog centra Dražen Petrović, jednog od najvećih hrvatskih sportaša svih vremena.

Učenici su kroz predavanje i izložbu raznovrsnih predmeta vezanih za Draženov život i karijeru upoznali Dražena Petrovića. Nadahnuti životnom pričom našeg velikog sportaša krenuli su u Muzej iluzija u kojem su doživjeli vizualno, osjetilno i edukativno iskustvo svijeta iluzija. U pratnji učenika bili su razrednici sedmih i  osmih razreda, Anđelko Lisjak, Ivana Friščić Dornik, Gordana Mirović i Martina Kovač te učiteljica povijesti i geografije Renata Heric.