Čitanjem do državne razine natjecanja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 9. 3. 2022.

Nakon održane županijske razine natjecanja u sklopu Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja „Čitanjem do zvijezda“  učenice naše škole Nika Kuzmić, Tea Lukša i Marija Šestak  u kategoriji kviz znanja osvojile u 1. mjesto u županiji i plasirale se na državnu razinu natjecanja kao i Magdalena Horvat koja je u kategoriji kreativnog uratka na temu Knjiga i filma osvojila 2. mjesto i također se plasirala na državnu razinu natjecanja.

Odabrani naslovi za čitanje u osnovnim školama ove su godine Tajni vrt autorice Frances Hodgson Burnett, Vještice Roalda Dahla i Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu Ransoma Riggsa. Ove je godine uz pročitana djela bilo potrebno pogledati i filmske adaptacije istih.
Učenice je za natjecanje pripremala školska knjižničarka Suzana Karloci Kvakan.
Čestike na ostvarenom plasmanu i želimo im puno uspjeha na državnoj razini natjecanja koja će se održati početkom svibnja u online okruženju.