Dan sigurnijeg interneta 2020

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 11. 2. 2020.

Dan sigurnijeg interneta jedna je od kampanja programa Bolji Internet za djecu. Provodi se od 2004. godine i to drugog dana drugog tjedna drugog mjeseca svake godine. Ove se godine obilježava na današnji dan, 11. veljače pod sloganom Zajedno za bolji Internet, a provodi se s ciljem promicanja sigurnog i odgovornog korištenja interneta, posebno među djecom i mladima.
Digitalna tehnologija u svim je sferama školskog života te smo ove školske godine odlučili tijekom 5 nastavnih dana provoditi različite aktivnosti među učenicima kako bismo podigli njihovu svijest o sigurnosnim problemima na internetu odnosno  usmjerili ih na sigurnije i odgovornije korištenje tehnologije i mobilnih uređaja. Učenici se ne smiju bojati novih digitalnih tehnologija i izazova koje one svakodnevno sa sobom nose već ih je potrebno educirati, pružiti im znanja i informacije kako bi se znali suočiti s mogućim rizicima.

Učenici 1.b razreda PŠ Donji Vidovec