Palačinke s ravnateljicom

Autor: Mirjana Ribić, Suzana Karloci Kvakan, 27. 1. 2020.

Novina u našoj eksperimentalnoj „Školi za život“  koja je ionako puna raznovrsnih novih aktivnosti i događanja je i razgovor o promjenama u školi iz prve ruke naziva Palačinke s ravnateljicom. Na ideju za realizaciju ove aktivnosti došla je ravnateljica škole Mirjana Ribić, koja je ovo iskustvo  prenijela iz jedne stručne posjete  Škotskoj odnosno iz jedne škole u  Edinburgu.
Aktivnost je osmišljena na način da se svakog prvog ponedjeljka u mjesecu u školskom holu prije prvog sata održi izvlačenje između svih učenika područne i matične škole.

Učenik koji je izvučen ima priliku cijeli sat razgovarati s ravnateljicom o promjenama koje se događaju u školi, iznositi svoje ideje, pohvaliti se svojim uspjesima ili reći što ga muči. Izvučeni učenik na razgovor može povesti i jednog prijatelja iz razreda ili škole, a da bi razgovor bio ugodniji  teta kuharica pripremi ukusne palačinke.
Ovog je mjeseca izvučena učenica Nika Kuzmić iz 6.a razreda koja je imala priliku iznijeti svoje ideje i prijedloge kako poboljšati vrijeme koje učenici provode u školi.